Sağ bacağında atardamar tıkanıklığı bulunan 85 yaşındaki kadın hasta G.Ö, Özel Gürlife Hastanesinde yapılan ameliyat sonucunda sağlığına kavuştu.


6 ay önce sağ ayağında üşüme ve hafif ağrıları başlayan hastanın son 20 gündür şikayetleri artmış ve neredeyse yürüyemez hale gelmiş. İstirahatteyken bile sağ bacağında ağrıları olan geceleri rahat uyuyamayan hastaya yapılan anjio sonucunda, karnındaki sağ bacağa giden atardamarda tam tıkanıklık saptanmış ve damar çok kıvrımlı olduğu için anjio ile açılamayacağı söylenmiş ve ameliyat önerilmiş.

Özel Gürlife Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde Op.Dr.Muharrem Şenel tarafından değerlendirilen hastaya, Prof.Dr.Recep Arslan ve Op.Dr.Muharrem Şenel’in oluşturduğu bir ekip tarafından sağ bacağından alınan kendi yedek toplardamarı kullanılarak; sol bacak atardamarından sağ bacak atardamarına bypass uygulandı. Böylece sağ bacağının kanlanması sağlanan ve şeker hastalığı da bulunan hasta karnı açılmadan kısa yoldan sağlığına kavuşmuş oldu.

Artık rahatlıkla yürüyebilen ve geceleri uyuyabilen hasta, kendisi ile ilgilenen doktorlarına ve hastane çalışanlarına duyduğu memnuniyetten dolayı teşekkür etti.

Paylaş

Tüm hakları saklıdır. © 2019
Eskişehir Web Tasarım
Eskişehir Web Tasarım