Özel Gürlife Hospital Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğba Erdoğan Erişkin Bağışıklama ve Geleneksel Tıp Uygulamalarını Anlattı.

Özel Gürlife Hospital, Sağlıklı Yaşam Panelleri kapsamında gerçekleştirilen seminerlerine bir yenisini daha ekledi. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğba Erdoğan, Eskişehir Vitra Karo A.Ş. fabrikası çalışanlarına “Erişkin Bağışıklama ve Geleneksel Tıp”konularını anlatan bir seminer gerçekleştirdi.

Konuşmasına aşılamanın önemini açıklayarak başlayan Dr. Tuğba Erdoğan; mortallite ve morbidite oranlarının azaltılması, hastalıkların geçirilmesinin önlenmesi ve sağlık harcamalarının azaltılmasının başlıca hedefler olduğunu ifade etti. Bağışıklama türlerine de değinen Dr. Tuğba Erdoğan daha sonra son dönemlerde sık rastlanan grip enfeksiyonu ile ilgili alınması gerek önlemleri dile getirdi. “Özellikle kanser, AIDS, diyabet, kronik böbrek yetmezliği gibi risk grubunda yer alan kişilerin Eylül, Ekim aylarında mutlaka grip aşısı yaptırmaları gerekiyor. Bu kişilerin bağışıklıkları düşük olduğu için enfeksiyonlara kolaylıkla yakalanabiliyorlar.” dedi.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları

“Dünya Sağlık Örgütü’ne göre geleneksel ve tamamlayıcı tıp “fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan uygulamalar bütünüdür” ifadesiyle söze başlayan Dr. Tuğba Erdoğan bu tür tedavilerin kullanımının uzun bir geçmişe sahip olduğunu belirtti.

Özellikle mezoterapi, sülük tedavisi ve kupa tedavisi hakkında bilgiler veren Dr. Tuğba Erdoğan tüm geleneksel tıp uygulamalarının Özel Gürlife Hospital’da yapılabildiğine dikkat çekti.

Paylaş

Tüm hakları saklıdır. © 2019
Eskişehir Web Tasarım
Eskişehir Web Tasarım